Fortress

Fortress Safety - Emniyetli Kapı Switchleri

Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

mGard Range: Emniyetin Mükemmel Kombinasyonu

Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2 Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 3

mGard Range, Fortress Interlocks'un endüstriyel emniyet uygulamalarına yönelik önde gelen tuzaklı anahtar kilitleri serisidir. Tehlikeli makineleri ve tehlikeli prosesleri mekanik olarak korumak için denenmiş ve test edilmiş olan bu seri, SIL 3, Kategori 4 ve PLe'ye kadar emniyet uygulamalarında kullanıma uygun bir yöntemdir. Ayrıca, bağımsız test kuruluşu TUV tarafından onaylanmıştır.

Sıkışmış anahtar kilitleme ilkeleri sayesinde, makinelere erişim öncesinde enerji kaynakları izole edilerek tüm emniyet sorunları kolayca çözülebilir. mGard serisindeki tüm Fortress kilitler, sağlam ve modüler yapıda olup tasarımcılara maksimum esneklik sunar. Bunun yanı sıra, piyasadaki en geniş sıkışmalı anahtar kilitleme aralığına sahip olan mGard, yenileme için en düşük maliyetli çözümü sunan yakalanan anahtar teknolojisiyle de dikkat çekmektedir.

Kapıda kablolama gereksinimini ortadan kaldıran sıkışan anahtar sistemi, personelin ve ekipmanın emniyeti veya süreçlerin kontrol edilmesi için önceden belirlenmiş bir sırayla gerçekleştirilmesi gereken bağımsız işlemlerin kontrol edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle, Fortress Interlocks mGard serisi, piyasadaki tek TUV onaylı sıkıştırılmış anahtar kilidi olup en yüksek emniyet seviyesini sağlar.

Tüm elektrik anahtarları, Avrupa, Kanada ve Kuzey Amerika onaylarına sahip ve mGard serisindeki tüm Fortress kilitleri, maksimum emniyet ve esneklik sunan modüler tasarıma sahiptir. mGard Range'in etkileyici özellikleriyle, endüstriyel emniyet uygulamalar için en iyi çözümün Fortress Interlocks'ta olduğunu göreceksiniz!

Fortress - mGardpro Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

amGardpro Range: Gücün ve Esnekliğin İleri Düzeyi

Fortress - mGardpro Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - mGardpro Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2 Fortress - mGardpro Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 3

amGardpro Range, Fortress Interlocks tarafından sunulan bir endüstriyel emniyet kapısı anahtarı serisidir. Bu seri, benzersiz bir modüler yapıya sahip olup EN ISO 13849-1, Kategori 4, PLe (SIL3) gibi koruma uygulamaları için çeşitli elektro-mekanik çözümler sunar. amGardpro serisi, TUV SUD tarafından onaylıdır.

amGardpro, solenoid ve solenoid olmayan emniyet anahtarları gibi bir dizi tam entegre emniyet kilitleri sunar ve anahtar kontrol modülleri, dahili ve kaçış serbest bırakma, yedek sensörler, kilitleme/etiketleme ve kilitleme gibi çeitli ek seçeneklerle tamamlanabilir. Bu seri ayrıca basmalı düğmeler, durdurma düğmeleri ve gösterge ışıkları gibi işlevlerin tek bir cihazda bulunduğu gelişmiş işlevselliği sunar.

amGardpro sistemi, bir koruma sisteminde normalde kullanılan tüm donanımların yerine geçer ve ek donanımlara ihtiyaç duymadan anahtar işlevlerini sağlar. Bu seri, emniyet, dayanıklılık ve güvenilirliğin önemli olduğu çeşitli endüstriyel uygulamalar için idealdir. amGardpro konfigürasyonlar, kapı mandalları, aktüatörler, kapatma mekanizmaları, dahili serbest bırakma mekanizmaları, yetkili erişim ve kilitlenmeler gibi diğer fonksiyonları da içerebilen esnek bir çözm sunar.

Fortress - tGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

tGard Range: Estetik, Emniyet ve Esneklikte Yeni Bir Standart

Fortress - tGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - tGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2

tGard Range, rakiplerinin plastik yapısına karşın metal gövde yapısına sahip olan bir emniyet kontrol sistemi olarak öne çıkar. Bu sistem, tehlikeli makine ve ekipmanlara erişimi kontrol etmeye yönelik bir yaklaşım sunar. tGard, elektrikli emniyet kapısı anahtarları, mekanik kilitli anahtar kilitleri ve elektrikli operatör kontrolleri gibi çeşitli emniyet ürünlerini ayrı cihazlar veya tek bir cihazda entegre edebilme yeteneğine sahiptir.

tGard, seçici anahtarlar, emniyet anahtarları, personel anahtarları, acil durum serbest bırakma düğmeleri, basmalı düğmeler, durdurma düğmeleri, göstergeler gibi çeşitli öğelerle zelleştirilebilir. Bu elemanlar kolayca seçilir ve bir makine koruması için uygulanabilir bir şekilde, sağlam bir mahfazaya monte edilir.

tGard'ın kurulumu oldukça kolaydır ve montaj plakalarına veya braketlere ihtiyaç duyulmadan doğrudan düz bir yüzeye, kapılara veya ekstrüde alüminyum profillere monte edilebilir. Ayrıca, tGard standart olarak IP65 sertifikasına sahiptir ve yeni makine emniyeti standartlarına tamamen uyumludur.

tGard Range, estetik bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra, rakipsiz kontrol seçenekleri sunarak işyerindeki görnümü ve emniyeti artırır. Metal gövdeleri, dayanıklılık ve uzun ömür için avantaj sağlar. Özel kilitleme seçenekleri sayesinde kullanıcılar, ihtiyaçlarına ve tercihlerine gre tamamen özelleştirilmiş bir emniyet çözümü elde edebilirler.

Fortress - osborn Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

Osbourn Range: Emniyetinizi Öncelikli Kılın

Fortress - osborn Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - osborn Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2

Operatrlerin tehlike bölgesinde çalışırken tüm vücut erişimini sağlamaları hayati öneme sahiptir. Ancak, bu süreçte emniyetlerini sağlamak da bir o kadar kritiktir.

ISO 10218-2'nin 5.6.3.4 bölümü, "Manuel sıfırlama, başlatma/yeniden başlatma ve beklenmeyen başlatma" durumunda korunan alanın emniyetini vurgular. Bu bağlamda, "Başlatma/sıfırlamadan önce korunan alanda kimsenin bulunmadığından emin olmak için, aşağıdakilerden mümkün olan ilk seçeneği kullanın" ifadesiyle:

“Başlatma/sıfırlama cihazından korunan alanın net ve engelsiz bir görünümünü sağlayın.”

Bu teorik olarak mükemmel bir çözüm olabilir, ancak pratikte engeller ve düşük seviyeli aydınlatma gibi faktörler korunan alanın görünürlüğünü zayıflatabilir.

Bu noktada devreye Osbourn Range giriyor. Işığın perdeleyerek tehlike bölgesine girişi engelleyerek makinenin emniyetli duruma geçmesini sağlıyoruz. Küçük ve basit alanlarda kullanılan varlık algılama cihazlarına alternatif olarak, Osbourn, daha büyük alanlarda hareketli parçaların, kör noktaların ve engellerin emniyetli bir şekilde algılanmasını sağlar.

Osbourn ile gerçekleştirilen ışık perdesi ihlali, makinenin emniyetli duruşa geçmesini sağlar ve bölgeyi tehlikeden kurtarır. Ardından, makine içinde gerçekleşmesi gereken uygulamalar tamamlandığında Osbourn üzerindeki kilidi açarak, bölgeyi tekrar emniyetli hale getirip normal çalışmasına döndürebilirsiniz. Emniyetiniz için Osbourn Range, mükemmel bir çözüm sunar.

Fortress - ncGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

ncGard Range: Endüstriyel Emniyetin Yeni Boyutu

Fortress - ncGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - ncGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2

Temassız emniyet anahtarları, insanları, endüstriyel faaliyetleri ve üretkenliği koruma amacıyla özel olarak tasarlanmış kilitleme cihazlarıdır.

Bu özel anahtarlar, korumanın hassas bir şekilde yönlendirilmesinin zor olduğu uygulamalarda mükemmel bir çözüm sunar. Dayanıklı tasarımları sayesinde uzun ömürlü, minimum bakım gerektiren cihazlardır. Ayrıca, şok ve titreşimlere karşı dirençli olmalarının yanı sıra manipülasyona karı yüksek düzeyde koruma sağlarlar.

Temassız Emniyet Anahtarları: ncGard Serisi

ncGard, Fortress'in makineleri korumak için geliştirdii temassız emniyet anahtarlar serisidir. Hem polimer hem de paslanmaz çelik muhafazalarda mevcut olan manyetik anahtarlar, ciddi hijyen gerektiren alanlarda kullanılmak üzere yüksek scaklık versiyonlarıyla da öne çıkar.

Ürün yelpazesi şu başlıkları içerir:

 • NCS = IP69K Katı Hal Etki Sensörü
 • FM Aralığı = Manyetik Emniyet Anahtarları
 • FE Serisi = Manyetik Kodlu Emniyet Anahtarları
 • FS Serisi = Genel Kodlu RFID Emniyet Anahtarları
 • FR Aralığı = Ayrı Ayrı Kodlanmış RFID Emniyet Anahtarlar
 • ncGard aynı zamanda, amGard ve tGard ürnleriyle entegre edilebilen Emniyet Röleleri sunar. Fortress'in Emniyet Röleleri, bağımsız olarak PLe sertifikasına sahiptir ve acil durdurma (E-Stop) dğmeleri ve/veya normalde açık olan herhangi iki emniyet cihazıyla kullanıma uygundur.

  Emniyetle ilgili her detayda ncGard Range, endüstriyel emniyetin yeni standartlarını belirler.

  Fortress - ncGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 0

  ATOM - RFID Safety Interlock: Emniyetin Yüksek Standartları

  Fortress - Atom Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 1 Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 2 Fortress - mGard Endüstryiel Fens Anahtar Emniyet Kilit 3

  ncGard serisinin en yeni ve etkileyici ürünü, ISO 14119 RFID'ye göre Yüksek Kodlu kompakt ve ultra sağlam Solenoid Kilit olan ATOM'dur. Bu benzersiz ürün, PLe'ye (Kategori 4) kadar uygulamalarda güvenle kullanılabilir.

  ATOM, izlenen girişler ve OSSD çıkışları (Çıkış Sinyali Anahtarlama Cihazı) ile gizli, kurulumu kolay bir çözüm sunar. Papatya Zinciri bağlantıları, kablolama kurulumunu kolaylaştırırken, OSSD, aynı beslemeden beslenen arıza maskelemesini önler.

  ATOM'un temel özellikleri ve faydaları şunlardır:

 • Yalnızca Siz Karar Verdiğinizde Erişime İzin Veren Solenoid Kontrollü Kilitleme
 • FAktüatör Değişimini Önleyen Yüksek Kodlu RFID
 • 8kN'lik Yüksek Kilitleme ve Tutma Kuvvetine Sahip Sağlam Aktüatör Tasarımı
 • 140 mm x 33 mm Ultra Kompakt Montaj Alanı, 4 x M5 Vida ile Kolay Montaj
 • PLe ve SIL3 Derecesine Kadar Uygulamaların Korunması
 • Seri Olarak 8 ATOM'a Kadar Papatya Zinciri Bağlantılı OSSD Çıkışları ile Kurulum Maliyetlerini Azaltma
 • Yüksek Mekanik Yanlış Hizalama ile Daha Geniş Koruma Konumlandırmas
 • Gizli Konumlara Kurulum İçin Kompakt Tasarım
 • IP65 ve IP67'ye Göre Mühürlenmiştir
 • TÜV Emniyet Sertifikası Onaylı
 • ATOM, emniyet standartlarnı yükseltirken aynı zamanda kullanım kolaylığı ve dayanıklılık sunarak endüstriyel uygulamalarınız için ideal bir çözüm sunar.